Motor Ehliyeti Almak Artık Çok Kolay

Motor ehliyeti almayı düşünüyorsanız ve bir motor tutkunu iseniz sizin bu konuda araştırma yaptık. Merak ettiğiniz bilgileri bu makalede öğrenebilirsiniz.

 Motor Ehliyeti Almak Artık Çok Kolay
 Motor Ehliyeti Almak Artık Çok Kolay seobaz
Bu içerik 205 kez okundu.

            Motor ehliyeti almayı düşünüyorsanız ve bir motor tutkunu iseniz sizin bu konuda araştırma yaptık. Merak ettiğiniz bilgileri bu makalede öğrenebilirsiniz. Motor kullanım ehliyetleri A sınıfına girmektedir. Ehliyet almayı düşünüyorsanız A2 ehliyet için 17 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Ayrıca gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir:

 

 1- Öğrenim belgesi

 2- Nüfus cüzdanı fotokopisi

 3- Başka sınıf ehliyetiniz varsa eğer onun fotokopisi

 4- Beş adet biyometrik fotoğraf

 5- Sürücü belgesi alabilir sağlık raporu

 6- Sınav harcı dekontu, belirlenmiş bankalara yatırılması gerekmektedir.

 

            Ayrıca A1 ehliyet içinde aynı belgeler geçerlidir. Daha önceden başka bir sınıfa ait sürücü belgeniz varsa eğer yazılı sınava girmenize gerek kalmaz. Sadece direksiyon sınavına girersiniz. Kurslarda motosiklet sürüş eğitimi alabilirsiniz.

 

            Ön hazırlık ve denge eğitimlerine katılabilirsiniz. Bazı özel kurslarda güvenli sürüş semineri de verilmektedir. Motor ehliyetine sahip olabilmek için bazı şartlarında yerine getirilmesi gerekmektedir.

 

            Öncelikle bu konuda çok iyi eğitim veren kurslara da gitmelisiniz. 2 aylık eğitimden sonra sınava girerek başarılı olmanız şarttır. Daha önceden motorlu araç kullanma yeteneği olanlar Motor ehliyeti alma ön şartını kazanmış bulunmaktadır. Eğer bu özelliklere sahip değilseniz ehliyet alma ve başvurmada başarısız sayılırsınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'in Eski Dışişleri Bakanı'nın Hakkında Şoke Eden İddia
İsrail'in Eski Dışişleri Bakanı'nın Hakkında Şoke Eden İddia
Paris İçerisindeki Toplu Ulaşımda Şoförsüz Otobüslerin Dönemi
Paris İçerisindeki Toplu Ulaşımda Şoförsüz Otobüslerin Dönemi