KUZULUK KAPLICALARININ TARİHİ

Postoğlu Huzur, Kuzuluk'ta kaplıca, konaklama ve restoran hizmetleri vermekte olan ve 1896 senesi doğumlu Mustafa Becit tarafından kurulmuş bir turizm tesisidir.

KUZULUK KAPLICALARININ TARİHİ
KUZULUK KAPLICALARININ TARİHİ seobaz
Bu içerik 176 kez okundu.

Postoğlu Huzur, Kuzuluk'ta kaplıca, konaklama ve restoran hizmetleri vermekte olan ve 1896 senesi doğumlu Mustafa Becit tarafından kurulmuş bir turizm tesisidir. Bu beldenin en gelişmiş ve tanınan ailelerinden birisi olarak bilinen Becit ailesinin kökleri Trabzon iline dayanır. Kuzuluk beldesi içerisinde aynı soy ad ile farklı tesislere de rastlamak mümkündür ve tüm bu tesislerin aynı aileye ait olduğu bilinmelidir.

Büyük  bir aile geleneği ile devam ettirilen bu hizmetler, günümüzde de aynı hizmet anlayışı ve kalite ile hizmetlerini sürdürmektedir. Özellikle sürekli kendisini yenileme anlayışını da devam ettiren bir tesis olması ile Kuzuluk kaplıcaları yıllardan beri dikkat çekiyor. Doğanın içerisinde şifa bulmak, doğal kaplıca sularında aile tatili içerisinde huzur dolu günler geçirmek isteyenleri, yıllardan beri en iyi şekilde ağırlayan Kuzuluk apart tesisleri, bu anlamda hizmeti ile de özgün bir karakter sergiler. Kuzuluk kaplıca hizmetleri için kurulduğu günden bu yana en doğal suyun bulunabilmesi adına çok dikkatli çalışmalar sağlanmaktadır. Becit ailesine ait olan her tesiste de bu hizmet anlayışını görmek mümkün olacaktır. Sakarya'nın değerli bir beldesi olan Kuzuluk, aile tecrübelerinin de verdiği farklılıklar ile senelerdir kaplıca alanındaki hizmetlerine devam ediyor. Kaplıca suyunun şifasından faydalanabilecek kaliteli tesis oluşumunun azaldığı bu günlerde, senelerin tecrübesi Kuzuluk apart imkanlarında fazlasıyla hissediliyor. Aile, bu tesisi kurduğu ilk zamanlarda, özellikle temiz havanın hakim olduğu bir alan tercihinde bulunmaya özen göstermiş ve Sakarya ilinin Kuzuluk beldesini çok uygun görmüştür.

                Asıl tarihine bakıldığı zaman Kuzuluk kaplıcalarının Selçuklular döneminden beri var olduğu ve o dönemlerde dahi en değerli özelliği olarak dikkat çektiği de görülmektedir. Yıllarca kendisini yenileyen ancak özünde hiç değişmeyen Kuzuluk kaplıcaları herkes için hizmete açıktır.

Kaynak: http://www.postogluturizm.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı