KOCA KÖYDE 25 YIL TEK BAŞINA YAŞIYOR?PEKİ NEDEN?

Koca bir köyde tek başına yaşanır mı? Hikmet Arıcı yaşıyor Hem de 15 yıldır...Tek başına yaşıyor.Evli değil. Ama mutlu. Neden tek başına yaşadığını ise açıkladı

KOCA KÖYDE 25 YIL TEK BAŞINA YAŞIYOR?PEKİ NEDEN?
Bu içerik 769 kez okundu.

Terk edilmiş köyde 24 sene yapayalnız. Ama mutlu. Çünkü işini seviyor ve bundan dolayı terk etmiyor köyünü.Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı 15 haneli terk edilmiş Tağ köyünde yapayalnız bir adam var. Demircilik yaparak geçimini sağlıyor.

Geçmişten beri Manevi değerlere çok bağlı yetiştiğini ve ömrünün geri kalan kısmını da bu şekilde geçirmek istediğini anlatan Arıcı, "Bu köydeki medreselerde zamanında çok büyük alimler yetişmiş. Bunların hürmetine burayı terk etmek akılma bile gelmiyor. Bu nedenle köyden ayrılmıyorum. Ömrüm yetene kadar hem tarihimize sahip çıkacağım hem de demircilik mesleğini sürdüreceğim." dedi.

 

 

 

Arıcı, taş ve topraktan yaptığı tek gözlü atölyesinde çevre köylerden gelen siparişler üzerine balta, kazma, kürek ve satır üreKterek geçimini sağladığını aktardı.

Ağabeyinden öğrendiği demircilik mesleğini sürdürdüğünü belirten Arıcı, "Allah'a çok şükür bugüne kadar kimse bizim yaptığımız ürünlerden şikayetçi olmadı. Çevre köylerden, Hizan'dan hatta Bahçesaray'dan bile malzemelerini yaptırmak için buraya geliyorlar." diye konuştu.

KAYNAK HABERTÜRK

 

bitlis hizan hikmet arıc demirci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iTunes'in Planı Çok Büyük
iTunes'in Planı Çok Büyük
Google Üzerinde Film Arayanlara Önemli Değişiklik
Google Üzerinde Film Arayanlara Önemli Değişiklik