Kartal Projeleri

İstanbul 39 ilçesi ve 20 milyona yaklaşan nüfusu ile Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise en büyük 5. Şehri niteliğindedir.

Kartal Projeleri
Kartal Projeleri oncel
Bu içerik 173 kez okundu.

İstanbul 39 ilçesi ve 20 milyona yaklaşan nüfusu ile Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise en büyük 5. Şehri niteliğindedir. İl sınırlarının tamamı metropole dahil kent modern dünyanın önemli şehirlerinin başında gelmektedir. Ancak ne yazık ki geçmişte gerek kamu otoritesinin kontrolsüzlüğü,gerekse halkın bilinçsiz davranışlarından dolayı kentin silüeti hayli bozulmuş durumdadır. Fiziksel görünümün yanı sıra ne yazık ki ikini bir problem olarak yapıların güvensizliği söz konusu olmuştur. Mevcut şartlar altında neredeyse bütün ilçeler ciddi bir riske sahiptir ve olası bir deprem durumunda ağır hasara uğramamız kuvvetle muhtemeldir. Kartal projeleri de bu kapsamda modern silüeti tesis etmenin yanında deprem güvenliği sağlamak amacını taşımaktadır.

Şehirlerimizin dünyadaki örnekleri kadar, hatta onlardan çok daha güzel örnekler olarak göğsümü kabartmasını sağlamak için tüm İstanbul’da olduğu gibi Kartal projeleri de çağdaş örneklerle boy göstermektedir. Çok katlı akıllı binalar, alışveriş merkezleri, kamu binaları ve konut projeleri ile şehrin en hızlı gelişen ve yenilenen noktalarından olan Kartal inşaat projeleri ile göz doldurmaktadır. Pek çok büyük inşaat firmasının da projeler ürettiği Kartal’da kentsel dönüşüm yasası ile birlikte eski yapıların da yenilenmesi süreci başlamış, altyapıdaki yenilenmelerle birlikte bundan 20 yıl önceki görünümden hayli farklı bir çizgi ortaya çıkmaya başlamıştır. Pek çok merkezden farklı olarak Kartal projeleri dar alanlara sıkışmak yerine büyük çaplı projeler olabilmektedir. Özellikle sahil şeridinde inşa edilen muhteşem manzaralı konut projeleri sayesinde il içerisinde göç dahi başladığı söylenebilmektedir.

Elbette Kartal projeleri kentsel dönüşüm kapsamında farklı özelliklere sahip olmaktadır. Örneğin kapsamlı ve geniş nüfus kitlelerini barındıracak konut projelerinin yanı sıra, tek bir binayı kapsayacak projeler de inşa edilmektedir. Mevcut arazi koşullarına ve kamusal sınırlamalara bağlı olarak nitelik değiştirebilen projeler geliştirmek konusunda inşaat firmaları tüm donanım ve deneyime sahip durumdadır ve kentsel dönüşüm yasasının sağladığı kolaylıklar sayesinde hızlı biçimde sonuca ulaşılmaktadır.

Mevcut şartlar altında Kartal projeleri şehrin büyük kısmında ciddi bir yenilenmeyi tesis etmiş durumdadır ve her geçen gün yenileri eklenerek sürecin mükemmel bir sonuca ulaşmasını sağlayacaktır. Çeboğlu İnşaat Kartal ilçesinde konut projeleri üretmeye yıllardır devam etmektedir. Günümüzün teknolojisini, mimari çalışmalarla birleştirerek her geçen gün daha iyi inşaat projeleri yapmaya çalışmaktadır. Çeboğlu İnşaat kurumsal web adresinden firma hakkında bilgilere ve de proje tanıtımlarına ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler