İSVEÇ'TEN İNTİKAMI O AFİŞLE ALDIK

İSVEÇ'TEN İNTİKAMIMIZ BÜYÜK OLDU. İŞYE YENİ DÜŞMANIMIZ İSVEÇ! HAYIRLI OLSUN !

İSVEÇ'TEN İNTİKAMI O AFİŞLE ALDIK
İSVEÇ'TEN İNTİKAMI O AFİŞLE ALDIK serkan
Bu içerik 442 kez okundu.

Bilindiği gibi İsveç işlek olan havalimanlarına Türkiye'ye seyahat konusunda dikkatli olmalarını söylemişti. Türkiye'de 15 yaş altı çocukların istismarının suç olmadığı vurgusu havalimanlarına büyük harflerle yazılmıştı.

Bunun PKK'nın iş olduğu düşünülüyordu. Çünkü İsveç'te terör suçlusu PKK'lı sayısı oldukça fazla. Lobileri etkii

AMA İNTİKAMI ALDIK,

Ama Türkiye'de aynı karşılığı verdi. 

isveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström'ün Türkiye'de Anayasa Mahkemesi’nin, "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağına" ilişkin hükmü iptal etmesi ve "12-15 yaş grubunun tamamı için aynı müeyyidenin uygulanmasını hukuki karar ile müeyyide arasındaki orantıyı bozduğu" kararının ardından attığı tepki tweeti ile başlayan kriz sürüyor.

Bu ne idiğü belirsiz hakimin verdiği karar tartışmaya neden oldu ve pek çok ülke Türkiye'yi tecavüzcülerin koruyucu oaln bir ülke oalrak gördü.

Atatürk Havalimanı'ndaki panolara "İsveç'in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğunu biliyor musunuz?" yazılı ilanlar asıldı. İlanlarda "Tecavüz ülkesi İsveç" yazılı bir gazete küpürüne de yer verildi.

 

ataturk-havalimani-na-tecavuz-ulkesi-isvec-yazili-ilanlar-asildi-175328-1.

 

 

 

Wallström son olarak "Dünyanın her yerinde çocukların daha fazla yasal koruma, daha fazla yardım ve desteğe gereksinmeleri var. Hükümetimiz işte bunun arkasında duruyor. Tweetimin arkasında yatan gerekçe de budur. Çocuk hakları korumasını zayıflatacağını düşündüğümüz Anayasası Mahkemesi kararını görmek gerçekten endişe vericiydi. Çocukların korunmasını zayıflatmayacığını umduğumuz, Türkiye’nin de gözden geçirdiği, yasal prosedürün nasıl olması gerektiğinin tartışılmaya başlamasını sevinçle karşıladım. Şimdi bu Türkiye’de de bir çok kuruluş tarafından etraflıca tartışılıyor. Bu nedenle bence bu iyi oldu" açıklamasında bulunmuştu.

isveç afiş tecavüz ülkesi isveç havaalanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü