İşte Detaylarıyla 2017 Emekli Maaşları...

Herkes 2017 emekli maaşlarını merak ediyor. Enflasyon rakamları da önemli.Yaklaşık 12.5 milyon emekli bu maaşları merak ediyor.Seyyanen zam var mı?

İşte Detaylarıyla 2017 Emekli Maaşları...
İşte Detaylarıyla 2017 Emekli Maaşları... serkan
Bu içerik 1501 kez okundu.

2017 Ocak ayında içinde SGK emeklisi ne kadar emekli zammı alacak? Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından itibaren belli olacak 2017 emekli maaşları zam oranı ne olacak ? Yaklaşık 12 milyon emeklinin beklediği zam oranı ne olacak?

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon verileriyle yaklaşık 12 milyon emeklinin maaş zammı da belli olması bekleniyor.

 

2017 EMEKLİ MAAŞ ZAM ORANI NE OLACAK

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz’da, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Tahmini enflasyon ve zam oranlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • Enflasyon oranının yüzde 3’ün üzerinden olması bekleniyor. Örnek vermek gerekirse enflasyon oranı % 3.5 olarak gerçekleşirse en düşük SSK emekli aylığı 2017 yılının ilk yarısı için 1.339 TL olacak. Bu rakam 2000 yılından önce emekli olanlar için geçerli. 2000 tarihinden sonra emekli olan SSK’lılar ise en düşük emekli aylığı olarak 826 TL alacaklar.
  • Bağ-Kur emeklileride 2017 zammını merak ediyorlar. Aynı koşullar onlar için de geçerli olaca. Enflasyon oranı zam için gösterge niteliğinde. Bağ-Kur emekliler yüzde 3.5 oranında bir zam alırlarsa maaşları 1204 TL’ye ulaşacak. Bağ- Kur tarım emeklilerinde 2017 maaşı 948 liraya yükselecek.
  • Memur emeklilerin ise artış tutarı kesinleşti. Yüzde 3 maaş zammıyla en düşük Emekli Sandığı emeklisi maaşı 1.752 TL’ye çıktı. Memur emeklileri yüzde 3’ün üzerinde bir enflasyon gerçekleşirse enflasyon farkı da alacaklar.

Geçtiğimiz sene emeklilere seyyanen zam yapılmış ve her emekliye 100 TL para ödenmişti. Bu yılda emeklilere seyyanen zam var mı? diye akıllara bir sorular gelmektedir ancak yetkililerle yapılan görüşmelerde 2017 emekli zamları normal standartlarında olacağı ve seyyanen bir zammın söz konusu olmadığını ilettiler.

kaynak sgk.gen tr

emekli maaşı zam seyyanen zam ne kadar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü