HİZBULLAH'TAN ERDOĞAN'A BÜYÜK TEPKİ

Hizbullah lideri Nasrallah'tan Erdoğan'a tepki. Bilindiği gibi Musul yüzyıl önce bizim toprağımızdı. Erdoğan da bunu vurguladı. Ama tepki yağıyor.

HİZBULLAH'TAN ERDOĞAN'A BÜYÜK TEPKİ
HİZBULLAH'TAN ERDOĞAN'A BÜYÜK TEPKİ serkan
Bu içerik 657 kez okundu.

Bir tepki de Hizbullahtan..

Hizbullah lideri HASAN Nasrallah, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Musul açıklamalarına tepki gösterdi. Irak'ta bir mücadele olduğunu Türkiye'nin buna müdahil olmadığını ama karşılığında inanaılmaz şeyler istediğini belirtti.

 

Sputnik kaynaklı  habere göre Nasrallah, 'Iraklılar Musul için savaşıyor, karşılığındaysa Türkiye gelip ‘Musul Türk’tür ve Türkiye’ye geri verilmelidir’ diyor. Halep’te de aynısı. ‘Halep bizimdir, Suriye’nin değil’ diyorlar. Bakın, bu her gün meydana çıkıyor” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'ın SÖZLERİNİ HATIRLAYALIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Bursa'da yaptığı konuşmada, "Halep gibi geçmişte bize ait olan topraklar İslam medeniyetinin kadim şehirleri yıkıldı. Irak'ın kadim şehirleri,Kerkük, Musul geçmişte bizimdi... Şimdi ben Misak-ı Milli deyince kızıyorlar. Ben tarih dersi veriyorum anlayın! Gazi Mustafa Kemal de istikamet olarak Misak-ı Milli'yi göstermişti. 2003'ten bu yana izlenen yanlış politikalar nedeniyle bölge ölüm tarlalarına dönüştü. Kendileri bir şey yapmadıkları gibi bizi de engellediler. Biz Irak krizinin başından beri ülkenin anahtarının tek bir mezhepe verilmeyeceğini söyledik" ifadelerini kullanmıştı

musul nasrallah hizbullah erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler