Harvard’ın dünyaca ünlü Profesörü William Kerr ScaleX Days ile İstanbul’da

ScaleX’in ilk etkinliğinde Prof. William Kerr, teknoloji girişimlerinin dünyaya açılması ve inovasyonu konusundaki workshop’u ile 20 Kasım’da İstanbul’daki girişimcilerle buluşuyor

Harvard’ın dünyaca ünlü Profesörü William Kerr  ScaleX Days ile İstanbul’da
Harvard’ın dünyaca ünlü Profesörü William Kerr  ScaleX Days ile İstanbul’da Vadi Ay
Bu içerik 249 kez okundu.

Girişimlerin dünya çapında büyümesi ve doğru sermaye ile buluşması için gereken platformu oluşturan ScaleX, ilk etkinliğinde dünyanın en önemli girişim workshop’larından birini veren Harvard Profesörü William Kerr’i 20 Kasım’da İstanbul’a getireceğini duyurdu. Etkinlik kapsamında ayrıca Türkiye’nin küresel pazarlara açılma konusunda en başarılı teknoloji girişimlerinden Pozitron kurucusu Fatih İşbecer, Insider kurucusu Hande Çilingir, Yemeksepeti ortak kurucusu Melih Ödemiş tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

 

ScaleX Days’in ilkini girişimcilik konusunda dünyanın en önemli profesörlerinden biriyle gerçekleştirmenin mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden ScaleX Kurucusu Dilek Dayınlarlı, “Teknoloji girişimlerinin küreselleşmesi ve inovasyonu hakkında özel deneyimlerin paylaşılacağı etkinliğe ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin en önemli teknoloji girişimcilerini ağırlayacağımız etkinlikte, çok önemli bilgi ve tecrübeler aktarılacak” dedi.

Türkiye’den dünyaya açılmak ve doğru sermaye yatırımı ile büyümek isteyen girişimcileri, tecrübeli girişim sermayeleri, dünyaca ünlü profesörler ve başarılı girişimcilerle buluşturma misyonuyla yola çıkan ScaleX’in etkinliklere devam edeceğini belirten Dayınlarlı, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“İster İstanbul’da ister dünyanın herhangi başka bir yerinde olsunlar, girişimcilerin dünyayı değiştirebileceğine inanıyorum. Bu ekosisteminin bir parçası olan ve şirketini büyütmek ve dünyaya açmak isteyen girişimciler katılmak için başvurabilir.”

 

20 Kasım’da Kolektif House Levent’te

Dünyanın en önemli CEO’ları ve girişimcilerine özel dersler veren William Kerr, küresel iş modelleri, dünyaya açılmak için doğru konumun seçilmesi, kaynak toplama ve büyüme gibi konu başlıklarında bilgiler aktaracak. Ayrıca girişimlerin yeni pazarlara açılmasının yanı sıra ABD, Britanya, Dubai ve Singapur gibi ülkelerde şirket kurulmasıyla ilgili bürokratik işlemler ve vergi yapısı gibi konular da ScaleX Days’de ele alınacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler