Fetöcü Hakim:Baloda Deşifre Olmamak İçin Şarap İçtim

Aslında şu net biçimde ortaya çıktı ki Fetö'nün kritik görevlerde bulunan mensupların deşifre olmaması çok önemli. Zaman, Sızıntı, Aksiyon gibi dergi ve gazetelere üye olan kişiler arasında hakim,başkomiser gibi kişiler bulunmuyor. Her şeyden uzak, pek bir haberi olmayan tabandaki mensupların bu yayınlara üye olması isteniyor.

Fetöcü Hakim:Baloda Deşifre Olmamak İçin Şarap İçtim
Fetöcü Hakim:Baloda Deşifre Olmamak İçin Şarap İçtim serkan
Bu içerik 292 kez okundu.
Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan ve HSYK tarafından ihraç edilen eski hakim Mehmet Ö., etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirterek, itiraflarda bulundu. Üniversite döneminde FETÖ ile tanıştığını kaydeden Özbey, o yıllardan bugüne kadar tanıdığı tüm örgüt mensuplarını tek tek deşifre ettiği ifadesinde, örgüte ilişkin de bilgiler verdi.
 
OYLAR BYLOCK'TAN İSTENDİ
 
2014 HSYK seçimlerinden yaklaşık 3-4 ay önce E'nin evinde toplandıklarını ve M.'nin FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock'tan bahsettiğini anlatan Mehmet Ö.,”Bu program üzerinden haberleşeceğimizi söyleyerek telefonlarımızı istedi. Kendisi telefonlarımıza 'Bylock' denilen programı yükledi. Toplantılarımızın gün ve saati bu program üzerinden bizlere bildiriliyordu. HSYK seçimlerine yakın tarihlerde daha çok seçim içerikli yazılar gelmeye başladı. Gelen yazılarda bağımsız olmak seçime gireceği söylenen cemaatçi listeye oy verilmesi, adliyedeki hakim ve savcılara da bu yönde telkinlerde bulunulması gerektiği söyleniyordu. Söz konusu paylaşımlar okunduktan belli bir süre sonra siliniyordu. HSYK seçimlerinin sonuna kadar ByLock'tan haberleşme sağlandı" ifadelerini kullandı.
 
ŞARAP İÇMEMİZİ İSTEDİLER
 
Bank Asya'da hesabının olmadığını, örgüte ait yayın organlarından Zaman Gazetesi, Sızıntı, Yeni Ümit, Aksiyon gibi gazete ve dergilerin herhangi birine abone olmadığını söyleyen Mehmet Ö., “Tahminime göre hakim ve savcılar gibi kritik görevlerde bulunan kişilerin deşifre olmamaları için isimlerini saydığım örgütsel dokümanları almaları veya aboneleri olmaları yönünde telkinde bulunulmamaktaydı” diye konuştu. Mehmet Ö., örgüt abilerinin hakimlik ve savcılık staj döneminin sonunda yapılan baloda deşifre olmamak ve dikkat çekmemek için bir miktar şarap içmelerini söylediğini aktardı. Mehmet Ö., “Ben içmedim ama birçok cemaat mensubunun içtiğini bizzat gördüm” dedi.
 
KORKUNÇ YÜZÜNÜ GÖRDÜM
 
"17-25 Aralık'tan sonra cemaate olan bakışım değiştiği için sohbetlere gitmek istemiyordum" diyen Mehmet Ö., "Bu nedenle toplantının olacağı söylenen günlerde bir bahane uydurarak gitmiyordum... Amacım yavaş yavaş arayı uzatarak tamamen kopmaktı. Nitekim 15 Temmuz'dan 3-4 ay önce de tamamen kopmuştum. Cemaatin korkunç yüzünü 15 Temmuz'da gördüm" şeklinde konuştu.
 
Villanın her odasında gizli kasa
 
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'in basın toplantısı öncesi sağlık kontrolünden geçirilmesi görüntüsünde yer alan ve hakkında yakalama kararı bulunan Özcan Keleş'in Aksaraylı olduğunu ve yıllardır Amerika'da bulunduğunu belirledi. Özcan Keleş'in, Gülen'in sağ kolu olduğunu ve Aksaray'da bir villasının bulunduğunu belirleyen polis, Meydan Mahallesi'ndeki eve operasyon düzenledi. Evde geniş çaplı arama yapan polis, zemin kattaki odaların tabanında gizli çelik para kasaları olduğunu, diğer katlarda ise tüm odaların duvarlarında gizli çelik para kasası olduğunu tespit etti. Çilingir ile açılan çelik kasalar boş çıktı.
 
Yenişafak
balo şarap fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı