Erciş'teki PKK Sığınaklarında Çok Fazla Mühimmat Ele Geçirildi

Van ilinin Erciş İlçesine bağlı Jandarma Komutanlığı ve de İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda kırsal alanlarda yapılan arama ve tarama faaliyetleri esnasında PKK terör örgütüne ait çok fazla sayıda mühimmatlar ele geçirildi.

Erciş'teki PKK Sığınaklarında Çok Fazla Mühimmat Ele Geçirildi
Erciş'teki PKK Sığınaklarında Çok Fazla Mühimmat Ele Geçirildi darkdevil
Bu içerik 161 kez okundu.

Van ilinin Erciş İlçesine bağlı Jandarma Komutanlığı ve de  İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda kırsal alanlarda yapılan arama ve tarama faaliyetleri esnasında PKK terör örgütüne ait çok fazla sayıda mühimmatlar ele geçirildi. 


Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kırsal alanda yapılan arama-tarama faliyetleri sırasında PKK törör örgütüne ait 7 sığınak ortaya çıkarıldı. Sığınaklarda yapılan aramalarda Biksi makineli tüfek, 2 mavzer, 4 av tüfeği, 1 Kalaşnikof, 1 kuru sıkı tabanca, 180 Biksi fişeği, 12 adet M16 fişeği, 5 tüp, 1 kasatura, 2 telsiz, 1 fotoğraf makinesi, 11 el yapımı patyalıcı ateşleme anahtarı ve 17 adet devresi, 6 pil, 1 ses kayıt cihazı, çok miktarda örgütsel döküman gıde ve giyim malzemesi ele geçirildi. Yine 17 Kasım tarihinde Erciş İlçesi'nde çeşitli adreslere eş zamanlı yapılan operasyonlarda 51 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 32'si çıkarıldıkları mahkemece terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık suçlarından tutuklandı.

 

 

van erciş operasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı