Bacasız Davlumbaz

Şuan evlerde pişirilen yemeklere ya da sosyal alanlarda bulunan restoranlara baktığımız zaman her zaman kızartma ürünlerinin ya da ızgara çeşitlerinin tercih edildiğini görmekteyiz

Bacasız Davlumbaz
Bacasız Davlumbaz Vadi Ay
Bu içerik 2832 kez okundu.

 

Şuan evlerde pişirilen yemeklere ya da sosyal alanlarda bulunan restoranlara baktığımız zaman her zaman kızartma ürünlerinin ya da ızgara çeşitlerinin tercih edildiğini görmekteyiz. Bu gibi yemek farklılaşmasının yanı sıra sadece yağlı yiyeceklerin tercih edilmesi, işletmelere aslında ayrı bir sorumluluk yüklemektedir. Bacasız davlumbaz ürünleri ile açıklayacak olursak, eğer bu havalandırma ürünü bir işletmede olmasaydı, öncelikle iç mekanda ciddi bir yemek kokusu hakim olacaktır. Çünkü cam ya da duvar bölümlerine yerleştirilen pervaneli sistemler, basınç farklarını kullanarak havayı sirkülasyon haline getirerek dışarıya bırakmaktadır. Fakat rüzgarlı bir havada bu durum tam tersine dönecek ve kokulu hava dışarı çıkmayacaktır. Bacasız havalandırma ürünleri tam da burada devreye giriyor. Yemek kokusunun kişileri rahatsız etmediği alanlarda hem daha fazla müşteri ağırlanabiliyor hem de ilerleyen dönemlerde açığa çıkan masrafların da önüne geçiliyor.

Kızartma ya da ızgaralar sadece koku değil bilindiği üzere etrafa yağ parçaları da bırakmaktadır. Bu da ek temizlik giderleri ya da cihazların bozulması ile birlikte daha fazla bir gidere neden olmaktadır. Bundan dolayı incelediğiniz ya da satın alacağınız havalandırma ürünlerine, işletmenizin türü ya da uzun sürede ne kadar fayda sağlayacağı durumlarını da hesaba katarak seçmelisiniz.

İşletmelerden çok artık apartmanlarda ya da bireysel müstakil evlerde karşımıza çıkan ürünler ise baca filtresidir. Bu ürünler çatı kısmında bulunan bacanın üzerine kurulmaktadır. Çünkü bu baca bölümlerinde yakıttan kaynaklanan dumanlar çıkmakta ve bu dumanlardan dolayı da baca kısımlarında kurumlar birikebilmektedir. Hem bacaların tıkanması hem de daha fazla kirli hava çıkışına neden olan bu durum, havalandırma sistemleri ile tamamen ortadan kaldırılıyor. Ayrıca, açık alanda bulunmasından dolayı bu bacaya girecek kuş ya da düşecek yabancı cisimlerin de zararlarından korunmuş olunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler