449 TORUNU VAR,KIZIYLA ARASINDA 7 YAŞ VAR

Şahi Nine 97 yaşında. Onu farklı kılan sahip olduğu torun sayısı.449 toruna sahip Alipaşa semtinde 1 torunu ile beraber yaşayan Şahi Nine Atatürk'ün Silvan'a dönüşünü ve Şeyh Said adlı teröristi de hatırlıyor.

449 TORUNU VAR,KIZIYLA ARASINDA 7 YAŞ VAR
449 TORUNU VAR,KIZIYLA ARASINDA 7 YAŞ VAR serkan
Bu içerik 686 kez okundu.

Şahi Nine'nin başından 3 evlikik geçmiş.  Akılnda kıtlık dönemi geliyor. O dönemde  pek çok kişi ölmüş ama o sağ kalmış. Bazıları insan eti yiyerek sağ kalmış. Bu dönemlerde insanların açlıktan öldüğünü, bazılarının da insan eti yiyerek hayatta kaldığını anımsayan Şahi Nine, torunlarının sayısını ise bilmiyor.

90 YAŞINDAKİ KIZI İLE ARASINDA 7 YAŞ FARK GÖRÜNÜYOR

Elinde hicri ve miladi döneme ait iki nüfus kağıdı bulunan Şahi Nine, 5. çocuğunu doğurduğunda bile henüz kimliğinin olmadığını söylüyor. Aradan geçen uzun zamanın ardından kendisine kimlik çıkarılan Şahi Nine’nin yaşı, 01.07.1919 olarak düzenlenirken, kayıtlara ise kızı kızının yaşı 06.01.1926 olarak geçti. Kimliğe göre kızından sadece 7 yaş büyük görünen Şahi Nine, yaşının 130’dan fazla olduğunu iddia ediyor.

Beraber yaşadığı oğlu Cemal Tayurak ise büyüklerden aldıkları bilgilerle annesinin yaşının 130’dan fazla olduğunu iddia ederek, “Şu anda 5. kuşak torununu görmüş. Türkiye’nin her yerinde torunları var. Tahminime göre 450 torunu var. Büyük ablam ile arasında 7 yaş görünüyor, bu da kimliğe yaşının yanlış vurulduğunu ortaya çıkarıyor. Annemin gerçek yaşının ortaya çıkarılması için çalışma yapılmasını istiyoruz” dedi.

Annesiyle aralarında 7 yaş fark görünen Telliye Tayurak ise, “Annemin yaşı çok, bunu biliyoruz. Benim yaşım 100’e dayandı. Çok şükür sağlığı yerinde, ben babamı görmedim. Geçmişe ait çok fazla şey hatırlamıyorum” diye konuştu. 

kaynak yeniakit

 
torun diyarbakır 450 torun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı