USTA GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ

Duayen gazeteci hayatını kaybetti. Son bir yıldır oldukça kötü durumdaydı.Bazen evde bazen hastanede tedavi altındaydı ama kötü haber geldi. Alanya'da hayatını kaybeden usta gazeteci 91 yaşındaydı.

USTA GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ
USTA GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ serkan
Bu içerik 242 kez okundu.

Bir dönem daha kapandı. Atatürk ve Cumhuriyet tarihinin yakın gözlemcilerinden Altemur Kılıç hayatını kaybetti. Babası Kılıç Ali'yi Türkiye Atatürk'ün yaveri olarak biliyordu.Atatürk'ün yaveri ve silah arkadaşı Kılıç Ali'nin oğlu gazeteci- diplomat Altemur Kılıç hayatını kaybetti.

 

Duayen gazeteci Altemur Kılıç hayatını kaybetti!Yaklaşık 1 yıldır yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle bilinci genelde kapalı halde evinde ve hastanede tedavi gören Altemur Kılıç'ın durumu iki ay önce ağırlaşmıştı.  Ambulansla Başkent Üniversitesi Alanya Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürülen Altemur Kılıç'ın durumunun kritik olduğu belirtilmişti.

Altemur Kılıç, 4 yıl önce Yeni Çağ gazetesindeyken okuyucularına veda etmişti. “Pilim bitmek üzere! Şarj edecek halim ve zamanım yok” diye yazan Kılıç, "Sonun başlangıcı..." başlıklı yazısında, "Bir yazar; 'Benim için en güç yazılan, en son yazıdır' demiş. Ben de meslek hayatımdaki ve Yeniçağ’daki bu son yazımı gözlerim yaşlı, güçlükle yazıyorum. Başarılı aktör sahneyi, suflörden uyarı almadan terk edermiş. Ben hâlâ gene de “son” diyemiyorum ama sahneden artık ayrılmak zorundayım. Okuyucularımdan beni bağışlamalarını rica ediyorum..." ifadelerini kullanmıştı.


altemur kılıç ile ilgili görsel sonucu

altemur kılıç vefat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler