Üsküdar Belediyesi, 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerle İstanbul Maratonu öncesi bir araya geldi

Vodafone 38. İstanbul Maratonu kapsamında düzenlenen “Kahramanlar Koşusu”, Üsküdar’dan 100’e yakın şehit yakını ve gaziyi ağırladı. İki kıta arasında koşulan tek maraton olan Vodafone 38. İstanbul Maratonu’na katılacak Üsküdarlılar için Üsküdar Belediyesi özel bir program hazırladı.

Üsküdar Belediyesi, 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerle İstanbul Maratonu öncesi bir araya geldi
Üsküdar Belediyesi, 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerle İstanbul Maratonu öncesi bir araya geldi Vadi Ay
Bu içerik 255 kez okundu.

Bu yıl 15 Temmuz şehitlerine ithaf edilen Vodafone 38. İstanbul Maratonu öncesinde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’dan koşuya katılacak şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. 

 

Üsküdar’ın 15 Temmuz’da en çok şehit veren ilçe olduğunu dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “15 Temmuz darbe girişimine karşı canı pahasına mücadele edenler arasında Üsküdarlılar vardı. O gece verdiğimiz 25 şehidimiz 166 gazimiz sadece ilçemiz için değil, ülkemiz için de unutulmaz isimler arasına yazıldı. Bugün bizleri yalnız bırakmayan şehit yakınları ve gazilerimize çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

Kahramanlar Koşusu için 93 metrelik bayrak açıldı

Kahramanlar Koşusu öncesi gerçekleştirilen buluşma Hz. Ali Camii’nde kılınan sabah namazı sonrası Üsküdar Belediyesi’nin vatandaşlara sıcak çorba ikramı ile devam etti. Üsküdar’dan koşuya katılanlar vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü yılı olması dolası ile 93 metrelik bir bayrak açarak koşu alanına girdi.

 

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyona şehit yakınları ve gaziler haricinde, İstanbul Maratonu’na katılanlar profesyonel sporcular, engelli vatandaşlar ve Üsküdar Belediyesi Karate Takımı katılım gösterdi. Üsküdar Belediyesi Engelliler Halk Oyunu Ekibi de koşu öncesinde motivasyon gösterisi gerçekleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü