Embriyo Donasyonu ile Infertilite Tedavisi Nedir?

Tıpta birçok şeye olduğu gibi kısırlığa da çözüm var. Eğer çiftlerde iki taraf da infertil ise ve tüp bebek gibi yöntemlerle de çocukları olmuyorsa embriyo donasyonu infertilite tedavisi yöntemiyle bu hayallerine kavuşabilirler. Bu yöntem ile doğacak çocuklar ebeveynlerinin genetik özelliklerini taşımayacaklardır,

Embriyo Donasyonu ile Infertilite Tedavisi Nedir?
Embriyo Donasyonu ile Infertilite Tedavisi Nedir? Vadi Ay
Bu içerik 284 kez okundu.

 

Tıpta birçok şeye olduğu gibi kısırlığa da çözüm var. Eğer çiftlerde iki taraf da infertil ise ve tüp bebek gibi yöntemlerle de çocukları olmuyorsa embriyo donasyonu infertilite tedavisi yöntemiyle bu hayallerine kavuşabilirler. Bu yöntem ile doğacak çocuklar ebeveynlerinin genetik özelliklerini taşımayacaklardır, bu haliyle baktığımızda çocuk sahibi olmaktan ziyade evlat edinmenin bir çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak durum bundan çok ötedir. Normal olarak yapılan evlat edinmede çiftler, annelik ve babalık duygularını tam olarak yaşamazlar. Ancak bu yöntemde normal bir gebelik süreci yaşandığı için çiftler aile olma duygusunu yaşayabilirler. Özellikle kadınlar için, karnında kanıyla büyütme ve emzirme deneyimleri düşünüldüğünde, embriyo donasyonu tedavisi, anne olma duygusunu yaşamak ve doğum yapmak başlı başına bir tecrübedir.

Embriyo Donasyonu Donor Seçimi

Donör seçilirken adaylar pek çok sağlık testlerinden geçirilir. Bu testler arasında cinsel yolla bulaşan hastalıklar, psikolojik ve genetik rahatsızlıklar yer almaktadır. Genellikle donör adayları 21-30 yaş arasında ve sağlıklı bireylerden seçilir. Sperm ve yumurta için donör belirlenirken çiftin fiziksel özellikleri dikkate alınır. Bunun yanında çiftin özellikle olmasını belirttiği istekleri varsa bunlar göz önünde bulundurulur. Embriyo donasyonu süreci aynen IVF tedavisinde olduğu gibi anne adayına ilaç tedavisi uygulanmasıyla başlar. Ön hazırlık aşaması son derece kolay geçmektedir. Bu süreç zarfında bakılan şey rahmin gebelik için hazır olup olmamasıdır. 

Embriyo Donasyonu uygulayabilen Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Ancak bu yöntemle çocuk sahibi olma, pekçok ülkede yasalar gereği uygulanamamaktadır. Bu uygulamanın yasal olarak uygulandığı ve ülkemize de çok yakın olan ülkelerden birisi Kıbrıs'tır. Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi bu uygulamayı yapan nadir yerler arasında olup profesyonel uzmanları ve yılların tecrübesiyle çiftlerin bebek sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır. Kıbrıs'ta embriyo donasyonu uygulaması 5 bin ila 6 bin Euro arasında değişen ücretlerle yapılmaktadır. Bu yöntemle çocuk sahibi olan ebeveynlerde psikolojik olarak süreci kabullenememe gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Gebelik sürecinde çift beraber pek çok yeni duyguyu tecrübe eder. Kadın anne olma duygusunu yaşarken erkek babalığa kendini hazırlar. Akabinde doğum yapmanın tecrübe edilmesiyle sonlanır. Anne baba olmak isteyen çiftler için sevindirici ve duygusal anlamda doyurucu bir deneyim olmaktadır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Hindistan'daki Ölülerin Sayısı Çoğalmakta
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü
Kızarmış Ördek Sattığından Dolayı Öldü