Camileri Kapatacağız, Kur!'an-ı Yasaklayacağız

ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ KUR''ANI YASAKLAYACAK, CAMİLERİ KAPATACAK

Camileri Kapatacağız, Kur!'an-ı Yasaklayacağız
Camileri Kapatacağız, Kur!'an-ı Yasaklayacağız serkan
Bu içerik 444 kez okundu.

Hollanda İslamofobinin en yoğun yaşandığı ülkelerden biri. Belçika ile ırkçılık konusunda adeta yarışa tutuşan Hollanda'da bir siyasi partinin kanaat önderi" Camileri Kapatacağız" mottosuyla hareket ediyor.

Hollanda'da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders liderliğindeki Özgürlükler Partisi (PVV), Facebook üzerinden kamuoyuyla paylaştığı tek sayfalık parti program taslağında, İslam karşıtlığını yeni bir düzeye taşıdı.  Tek derdi İslam Düşmanlığı olan aşırı sağcı parti bu düşmanlığını sosyal medya üzerinde gösteriyor.

Twitter başta olmak üzere müslümanlarla terörizmi bir arada gösteren paylaşımlar yapıyor.

Daeş terör örgütü referans alınıuyor.

Temel vaadi Hollanda'nın "İslam'dan arındırılması" olan programda, ülkedeki camilerin kapatılacağı, Kur'an-ı Kerim'in yasaklanacağı ve sığınmacıların oturma izinlerinin iptal edileceği sözü verildi. Partinin lideri Wilders program taslağını eş zamanlı olarak Twitter hesabından da paylaştı.

Hollanda'nın yakın zamanda müslümanların eline geçeceğini düşünen Geert Wilders "Hollanda Bizim" başlığı alrında sosya medyada müslüman karşıtlığına oynuyor.

"Hollanda yeniden bizim!" başlığını taşıyan taslak program 11 maddeden oluşuyor. "Milyonlarca Hollandalı ülkemizin İslamlaşmasından bıktı. Bu kadar kitlesel göç, iltica, terör, şiddet ve güvenliksizlik yeter." ifadesiyle başlayan programın birinci maddesi "Hollanda'yı İslam'dan arındıracağız" oldu.

Kamuda başörtüsünü yasağı vaadinde bulunulan parti programında, "Kamu düzenini bozan İslami dışavurumların yasaklanacağı" da kaydedildi.

KURANI-I YASAKLAYACAĞIZ

Programdaki en dikkat çekici vaat ise "Bütün camileri ve İslami okulları kapatıp, Kuran'ı yasaklayacağız." oldu.

Ülkedeki diğer siyasi partilerden PVV'nin programına tepki gecikmedi. Hristiyan Demokratların lideri Sybrand van Haersma Buma programı "Uçuk" ve "İnanılmaz" diye nitelendirdi. İşçi Partisinden yapılan açıklamada ise PVV'nin programı için "Hollanda için felaket planı" değerlendirilmesi yapıldı.

PVV'nin yayımladığı parti programının henüz taslak niteliğinde olduğu, seçim sürecinde bazı değişikliklere gidilebileceği belirtildi.

Hollanda genel seçimler Mart 2017'de yapılacak.

Geert Wilders özgürlükler partisi Camileri kapatacağız hollanda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı