Kredi Çekmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Nihayet eşimle düğün masrafları için çektiğimiz kredinin son taksitini ödemiş bulunmaktayız. Her ikimiz de çok fazla para harcayan, lüksüne ve zevkine düşkün insanlar olduğumuzdan dolayı ve zaten senelerdir borç ödemeye alıştığımızdan, bir ev ya da araba sahibi olmak için yeni bir kredi çekmenin mantıklı olabileceğine karar verdik.

Kredi Çekmeden Önce Yapmanız Gerekenler
Kredi Çekmeden Önce Yapmanız Gerekenler ilker
Bu içerik 303 kez okundu.

 

Düğün zamanı çektiğimiz kredi çok aceleye gelmiş ve yeterince araştırma yapamadan karşımıza çıkan ilk bankaya başvurmuştuk fakat bu sefer aynı hatayı yapmamak adına, derin bir araştırma içine girmeye ve bize en uygun olan kampanyayı görene kadar acele etmeyeceğiz.

Temmuz’un bu sıcağında dışarı çıkıp banka banka dolaşıp krediler hakkında bilgi almaktansa, evimizde oturup klimanın karşısında internetten araştırmak daha cazip geldi. Yine bankaların tek tek internet sitelerini ziyaret etmek ve her birinin kampanyasını tek tek karşılaştırmak da oldukça yorucu gelmeye başlayınca, minik bir araştırma sonucu karşımıza Kredidenizi adlı harika bir site çıkıverdi.

Kredi çeşidine göre arama yaptırıp size en uygun banka ve kredi kampanyasını önermesi bir yana, bizim şu durumda en çok ilgimizi çeken özelliği Kredidenizi kredi haberleri paylaştıkları kredi, finans ve bankacılıkla ilgili blogları oldu. Kredi çekerek ne tarz bir yatırım yapmamız gerektiği, kişiye özel kredi çeşitliliği, hangi kredinin bize en uygun olduğu ve hızlı kredinin nasıl alınabileceği hakkında yazılan yazıları, bizim gibi kredi çekmeyi düşünenler için oldukça faydalı olmuş.

Bu blogta işinize yarayabileceğinizi düşündüğüm ve kredi çekmeye karar vermeden önce mutlaka okumanızı tavsiye ettiğim diğer yazılar ise “Kredi Başvurusu İçin Tüyolar”, “En Uygun Kredi Veren Bankalar” ve “Kredi Danışmanlığı Nedir”. Özellikle ekonomik krizin baş gösterdiği ve her kuruşumuza sahip çıkmamız gereken böylesi kritik bir dönemde, kredi çekmek gibi riskli bir işe girişmeden önce mutlaka bu ve bunun gibi bilgilendirici yazılar mutlaka okunmalı diye düşünüyorum.

Bunlardan ayrı olarak, ayrıca ekranın sağ tarafında yer alan kredi uzmanı önerileri ve etiketlere göre konuları filtreleyebiliyor olmanız gerçekten çok iyi olmuş. Siteyi kimler hazırladıysa, hepsinin ellerine sağlık.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü