MAPFRE Vakfı TİYATRO İLE ÇOCUKLARA TRAFİK KURALLARINI ANLATTI

MAPFRE Vakfı’nın trafik kazalarını önlemek ve trafik kurallarına uymak konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu, Trafik Mağdurlarını Anma Gününde geniş katılımla sergilendi.

MAPFRE Vakfı TİYATRO İLE ÇOCUKLARA TRAFİK KURALLARINI ANLATTI
MAPFRE Vakfı TİYATRO İLE ÇOCUKLARA TRAFİK KURALLARINI ANLATTI Vadi Ay
Bu içerik 181 kez okundu.

Türkiye’de 4 yıldır MAPFRE çatısı altında toplumsal gelişim, sağlık ve yol güvenliği alanlarında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren MAPFRE Vakfı, Vakıf için özel olarak hazırlanan “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı tiyatro oyunu ile trafik kurallarına uymak konusunda önemli bir farkındalık çalışması gerçekleştiriyor.

 

Çocuk tiyatrosunun deneyimli ismi Tiyatro Alkış tarafından MAPFRE Vakfı için özel olarak yazılan “Bıdık ile Köpük Trafikte” oyunu, ilk kez Eylül ayında İDO’nun İstanbul – Bandırma seferlerinde oynandı. İDO feribotlarında aileleriyle seyahat eden çocuklara ulaşan ve 400’e yakın çocuğun ve 200 ailenin izlediği oyun, daha sonra Kozzy Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi’nde ve Bakırköy Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde sergilenerek 600’e yakın çocuğa ulaştı.

 

MAPFRE Vakfı tarafından ücretsiz olarak sahnelenen oyun, Trafik Mağdurlarını Anma Günü’nde KAÇUV, AÇEV, Koruncuk gibi çeşitli sivil toplum örgütlerinden 5-12 yaş arası çocukların da katılımı ile Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda sergilendi.

 

MAPFRE Vakfı Türkiye Sorumlusu Necla Aksoy konuyla ilgili olarak; MAPFRE Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz projelerde topluma önemli bir fayda sağlamayı amaçlıyoruz.Çocuk tiyatrosunun deneyimli ismi Tiyatro Alkış’ın Vakfımız için hazırladığı bu oyun ile geleceğin şoförlerine trafik kurallarının önemini anlatmanın yanı sıra arkadaşlık, sevgi, saygı gibi kavramların altını çiziyoruz. İlk gösterimini, İDO şehir dışı seferlerinde gerçekleştirdiğimiz “Bıdık ile Köpük Trafikte” tiyatro oyunumuz, çocukların yoğun ilgisiyle karşılanırken ailelerden de oyunun kendilerini, trafik kurallarına uymaya teşvik ettiğine dair güzel geri bildirimler aldık. Ekim ve Kasım aylarında çocuk oyunumuzu, tiyatro salonlarına taşıyarak hem daha fazla çocuğun trafik kuralları ile ilgili bilgilenmelerini hem de tiyatroya gitme alışkanlığına katkıda bulunduk.

Şimdi de Bıdık ile Köpük Trafikte oyunumuzu, farklı sivil toplum örgütlerinden 5 – 12 yaş grubu çocukların da davetli olduğu geleceğin şoför adayları ile Trafik Mağdurlarını Anma Günü’nde buluşturarak, projemize ayrı bir anlam katmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

 

MAPFRE Vakfı, yol güvenliği alanında 2012 – 2015 yılları arasında emniyet kemerinin önemini yaşayarak deneyimleten devrilme simülatörü ile çoğunluğu üniversite öğrencisi olan üç bine yakın kişiye ulaşmıştı. 2016 yılında hedef kitlesini gençlerden çocuklara döndüren Vakıf, trafik kurallarını eğlendirerek öğreten ve Türkiye’nin trafik sorunları dikkate alınarak yazılan çocuk tiyatro oyunu ile bu yıl yüzlerce çocuğa ulaşıldı.

 

Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nın internet sitesinden aldıkları bilgiye göre 2015 yılında toplam 1.313.359 kaza gerçekleştiğini ve bu kazalarda 7.350 kişinin hayatını kaybettiğini vurgulayan MAPFRE Vakfı yetkilileri, 2016 yılının ilk yarısında gerçekleşen 182.579 kazada 1.960 kişinin hayatını kaybettiğini ve 169.391 kişinin yaralandığını, yılın geri kalan döneminde daha fazla kazanın yaşanmaması ve trafik konusundaki bilincin artması amacıyla sosyal sorumluluk projelerini farklı bir boyutta sürdürerek önemli bir farkındalık çalışmasına imza atacaklarını belirttiler.

 

MAPFRE Vakfı (Fundación MAPFRE) HAKKINDA

1975 yılında kamu menfaatine katkıda bulunmak amacıyla MAPFRE A.Ş. tarafından kurulmuş olan MAPFRE Vakfı, kar amacı gütmeyen bir vakıftır. Vakfın faaliyetleri, beş ayrı Alan altında(Sosyal Aksiyon, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Kültürel Faaliyetler, Sağlık Teşvik ve Kazaları Önleme ve Yol Güvenliği Alanı) yürütülmekte olup, bu kurumlar aracılığıyla çeşitli sosyal sorumluluk projeleri desteklenmekte ve geliştirilmektedir.

MAPFRE Vakfı, MAPFRE Sigorta işbirliğiyle Türkiye’de çok sayıda sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir. MAPFRE Sigorta tarafından ülke ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen ve Vakıf’ın onayı ile çalışmalarına başlanan projelerde, MAPFRE Sigorta, Vakıf’ın uzman ekibi aracılığıyla dünya çapında gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgi, deneyim ve geliştirdiği materyallerden faydalanmakta, bunları Türkçe'ye tercüme ve adapte ederek ülke genelinde dağıtımını sağlamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Mahkeme Adalar İçin Mısır'ın Toprağıdır Kararını Verdi
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler
Çin İçin Protesto Notası Gönderdiler