Kuzey Irak'taki 650 Tane Köyü PKK İşgal Etti

Irak Hükümetinin Erbil iline bağlı bulunan Soran Kaymakamı görevindeki Kurmanc İzzet, terör örgütlerinden PKK'nın, bölgelerinde yer alan 650 tane köyü işgal etmiş olduğunu söyledi.

Kuzey Irak'taki 650 Tane Köyü PKK İşgal Etti
Kuzey Irak'taki 650 Tane Köyü PKK İşgal Etti darkdevil
Bu içerik 181 kez okundu.

Irak Hükümetinin Erbil iline bağlı bulunan Soran Kaymakamı  görevindeki Kurmanc İzzet, terör örgütlerinden PKK'nın, bölgelerinde yer alan 650 tane köyü işgal etmiş olduğunu söyledi.


Irak'ın Türkiye sınırındaki Soran ilçesi Kaymakamı İzzet, Kürdistan  Demokrat Partisi'nin (KDP) resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, terör  örgütü PKK'nın bölgedeki varlığının can ve mal kaybına neden olduğunu belirterek,  şunları ifade etti:  "Erbil'e bağlı Sidekan ve Mergesor ile Duhok iline bağlı Badinan  bölgesindeki 650 köyü 1991 yılından bu yana işgal eden PKK, yerel halkın  köylerine ve evlerine gidip oraları mamur hale getirmesine izin vermiyor. 25  senedir halkın arazilerini işgal eden örgütü defalarca uyarmamıza rağmen buraları  boşaltmaya yanaşmıyor. PKK'lılar, köylerde bulunduğu için doğal olarak bu  bölgeler çatışma alanı oluyor. Örgütün buradaki varlığı halkımızın can ve mal  güvenliğini tehlikeye sokarak ağır kayıplara neden olmaktadır."

 

pkk kuzey ırak koyler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Rusya Tartus'ta Yer Alan Üssünü Genişletme Kararı Aldı
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü
Hindistan'da Raydan Çıkan Trende 36 Kişi Öldü