İngiltere Türkiye İle Alakalı Açıklama Yaptı

İngiltere Dışişlerinin Bakanlığı, ''Birleşik Krallıklar, Türkiye'de yer alan reformları teşvik etme, istikrarı daha fazla sağlamlaştırma ve de Türkiye'deki güvenlik ile göç gibi ortak problemleri çözmedeki taahhütlerini devam ettirmektedir. Birleşik Krallık ayrıca, gerekli koşulları karşılamış olan, Avrupa Birliği'ne katılım sürecine bağlı bulunan ülkeleri desteklemeye de devam edecektir'' ifadeleri ile bir açıklama yaptı.

İngiltere Türkiye İle Alakalı Açıklama Yaptı
İngiltere Türkiye İle Alakalı Açıklama Yaptı darkdevil
Bu içerik 171 kez okundu.

İngiltere Dışişlerinin Bakanlığı, ''Birleşik Krallıklar, Türkiye'de yer alan reformları teşvik etme, istikrarı  daha fazla sağlamlaştırma ve  de Türkiye'deki güvenlik ile göç gibi ortak problemleri çözmedeki taahhütlerini  devam ettirmektedir. Birleşik Krallık ayrıca, gerekli koşulları karşılamış olan, Avrupa  Birliği'ne katılım sürecine bağlı bulunan ülkeleri desteklemeye de devam edecektir'' ifadeleri ile bir açıklama yaptı.

İngiliz hükümeti, Avrupa Parlamentosunun (AP) Türkiye  ile ilgili kararına ilişkin, gerekli koşulları karşılayan, Avrupa Birliği'ne  katılım sürecine bağlı olan ülkeleri desteklemeyi sürdüreceklerini bildirdi. 

AA muhabirinin sorusu üzerine İngiltere Dışişleri Bakanlığından  yapılan açıklamada, Birleşik Krallık'ın, Türkiye'de reformları teşvik etme,  istikrarı sağlamlaştırma ve Türkiye'deki güvenlik ile göç gibi ortak sorunları  çözmedeki taahhütlerinin devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Birleşik Krallık, gerekli koşulları karşılayan, Avrupa  Birliği'ne katılım sürecine bağlı olan ülkeleri desteklemeye devam edecektir.  Aday ülkeler, tam üyelik koşullarını karşıladıkları zaman, Avrupa Birliği  üyeleriyle birlikte karar verecektir. Bu da hala uzak bir durum olarak  gözükmektedir." ifadeleri yer aldı.

Avrupa Parlamentosunun, Türkiye'nin AB ile sürdürdüğü üyelik  müzakerelerinin geçici bir süreliğine dondurulması yönündeki tavsiye kararının  hukuki bağlayıcılığı bulunmuyor.  AP'nin üyelik müzakerelerini sonlandırma veya  dondurma yetkisi yok ancak alınan karar, AB Konseyi ve üye ülke yönetimlerine  siyasi mesaj niteliği de taşıyor.

 

ingiltere türkiye ap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı