3 Tane Cami İçin Tehdit Mektupları Gönderildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaleti içerisinde üç tane camiye İslamofobik ve de ırkçı ifadeler içeriğine sahip tehdit mektupları gönderildi.

3 Tane Cami İçin Tehdit Mektupları Gönderildi
3 Tane Cami İçin Tehdit Mektupları Gönderildi darkdevil
Bu içerik 150 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin California  eyaleti içerisinde üç tane camiye İslamofobik ve de ırkçı ifadeler içeriğine sahip tehdit mektupları  gönderildi. 

ABD'nin önde gelen Müslüman sivil toplum kuruluşu  Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), California eyaletinde üç camiye  İslamofobik ve ırkçı ifadeler içeren tehdit mektupları gönderildiğini açıkladı. 

CAIR tarafından yapılan açıklamada, mektuplarda Donald Trump’tan  övgüyle bahsedildiği, Müslümanlara yönelik ise ağır hakaret ve tehdit içeren  ifadelerin kullanıldığı belirtildi.

"ŞEYTANIN ÇOCUKLARI"

Long Beach, Claremont ve San Jose camilerine gönderilen mektuplarda,  alıcı kısmına "Şeytanın çocukları" yazıldığı ve Müslümanların "alçak ve pis  mahluklar" olarak nitelendirildiği ifade edildi.

Mektuplarda ayrıca “Hesap gününüz geldi. Kasabanın yeni şerifi Donald  Trump, Amerika’yı temizleme işine siz Müslümanlardan başlayacak… Hitler’in  Yahudilere yaptığını Trump siz Müslümanlara yapacak.” sözlerine yer verildi.

Konsey, gelen tehdit mektuplarının ardından polisi ülke genelindeki  camilerde güvenlik önlemlerini artırmaya çağırdı.

CAIR Los Angeles Direktörü Hussam Ayloush, seçim döneminde ve  sonrasında yaşananların Müslüman toplumda haklı bir endişe yarattığını belirterek  sorumsuz ve nefret uyandıran sözlerle yürütülen seçim kampanyasının, Trump  destekçilerinde nefreti körüklediğini söyledi.  

Ayloush, “Trump ırkçı insanlar yarattı demiyorum, ancak kendisi bunu  normalleştirdi. Bu konuda sorumlu olmadığını iddia ediyor, saygı duyuyorum ama  hatırlatmak isterim ki seçilmiş başkan olarak Trump, tüm Amerikalıların başkanı  olduğunu unutmadan buna uygun davranmakla sorumludur.” dedi. 

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) 2015 yılına ait yayınladığı  raporda, Müslümanlara yönelik nefret olaylarının, bir önceki yıla göre yüzde 67  arttığını açıklamıştı. Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi tarafından yayınlanan bir  başka raporda, Trump'ın başkan seçilmesinden sonraki bir haftayı kapsayan sürede  ülke genelinde 700'den fazla taciz ve göz korkutma olayının yaşandığı ve bunun  51’inin İslamofobik nitelikte olduğu belirtilmişti.

 

abd islam cami
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İtalya İçerisinde Büyük Bir Deprem Fırtınası
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı
İsrail Askerleri Yıkım İçin Baskın Yaptı